Hufiec Hrubieszów

Hufiec Hrubieszów  ul. 3 Maja 37 * 22- 500 Hrubieszów * Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   * t. 512335757

ZHP * Chorągiew Lubelska *

Ogłoszenie

Komenda Hufca Hrubieszów ogłasza nabór na funkcję Kronikarza Hufca Hrubieszów.

Wymagania : aktywne i chętne podejście do działań plastycznych i technicznych, ukończona szkoła podstawowa, przynależność do ZHP. Obowiązkiem Kronikarza będzie prowadzenie kroniki Hufca (korzystając z materiałów otrzymanych z jednostek hufca)

Przywileje: dużo ciekawej zabawy , możliwości rozwoju uzdolnień plastycznych, udział w spotkaniach harcerskich.

Chętnych zapraszam do siedziby Komendy Hufca (Dom Nauczyciela) w Hrubieszowie dn. 03.01.2014 o godz. 15.45

 

Czuwaj !

Komendant Hufca ZHP Hrubieszów

 


 

 

Z kronik 13 WDH Strzyżów cz. 3

 

14 grudnia "Świetliki" ze Strzyżowa wzięły udział w swojej pierwszej "poważnej"zbiórce.Zuchom zabawę zorganizowały dh Marta, dh Angelika, dh Magda i dh Szymon, którzy "wyrastają" na prawdziwych drużynowych.Grypa trochę pomniejszyła ilość zuchów na zbiórce, ale następne spotkania przed nimi,a drużynową rozpiera duma, że ma tak cudownych i kreatywnych harcerzy no i oczywiście "świeżutkie"zuchy.

zobacz zdjęcia


 

Betlejemskie Światło Pokoju 2013 podsumowanie

Czuwaj ! Zuchy, Harcerze i Instruktorzy ZHP Hufca Hrubieszów serdecznie dziękują wszystkim którzy  wzięli udział w działaniach w czasie których było przekazywane Betlejemskie Światło Pokoju.

Szczególnie dziękujemy za udział w spotkaniu "Rozproszenie" któro odbyło się w Parku im. Solidarności w Hrubieszowie 17.12.2013 r. Spotkanie to organizowaliśmy po raz pierwszy a mimo to cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Mamy nadzieję na że spotkamy się za rok. W organizacji spotkania pomagali nam Hrubieszowska Firma Wimax oraz Hrubieszowski Zespół "Strych". Dziękujemy!

Tradycyjnie Betlejemskie Światło Pokoju wspólnie z przedstawicielami: kościołów, samorządów, służb mundurowych przekazaliśmy także w dniu 19.12.2013 r na przejściu Granicznym w Zosinie dla naszych Przyjaciół z Ukrainy. Podziękowania za pomoc w organizacji spotkania na przejściu kierujemy do Komendanta i Funkcjonariuszy Straży Granicznej Placówki SG w Hrubieszowie.

 

  


 

Z kronik 13 WDH Strzyżów cz. 2

 

22 grudnia harcerze 13 WDH w Strzyżowie samodzielnie zorganizowali kiermasz świąteczny, na którym sprzedawali przygotowane wspólnie stroiki, bombki i kartki świąteczne. Fundusze, które udało się zebrać zostaną przeznaczone na realizacje zadań, które stawia przed sobą nasza drużyna.
zobacz zdjęcia

 

 


 

 

Chcemy zachować historię ZHP


Czuwaj !

Informujemy, że Hufiec Hrubieszów prowadzi sprzedaż  kalendarza wydanego przez Muzeum Harcerstwa Polskiego. Przewodnim tematem ściennego kalendarza jest historia Harcerstwa i Legionów Polskich. Koszt kalendarza to 25 zł Hufiec dysponuje kilkoma sztukami. Zachęcamy do kupienia. Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Z kronik 13 WDH Strzyżów cz. 1

12 grudnia 2013 r. harcerze i harcerki 13 WDH w Strzyżowie złożyli przyrzeczenie harcerskie.Odbyło się to w nastroju bardzo uroczystym i podniosłym.Od 12 grudnia wszyscy są już "pełno prawnymi" harcerzami.

 

W uroczystości uczestniczyła nasza pani dyrektor Elzbieta Denys oraz wójt gminy Horodło pan Krzysztof Bożek.

 

 

Po przyrzeczeniu pan wójt zrobił harcerzom niespodziankę mikołajkową- harcerze i zuchy zostali obdarowani przez Mikołaja prezentami, którymi cieszyli się jedząc pizzę i słodycze, które niespodziewanie pojawiły się na stołach.

zobacz zdjęcia


 

Zjazd ZHP


Raz na cztery lata głosem Związku Harcerstwa Polskiego, jego potrzeb, oczekiwań i wyzwań, staje się zjazd delegatów ze wszystkich regionów w Polsce. Oto czas decyzji: nad podstawami wychowawczymi, programem, strukturą, systemem zarządzania. To również wybór osób, które decyzje te będą musiały wprowadzić w czyn.

Za przyszłość ZHP odpowiedzialność wezmą 193 osoby z głosem decydującym, w śród nich: 163 delegatów regionalnych, 17 komendantów chorągwi, 6-osobowy skład Głównej Kwatery ZHP oraz Przewodniczący ZHP. Przez 4 dni Zjazd weźmie pod obrady 49 uchwał, co równa się minimum 34-godzinnym debatom i głosowaniom.

Pozyskiwanie kadry, podstawy wychowawcze, program i kształtowanie wizerunku dzisiejszego harcerstwa, oddzielenie działalności gospodarczej od wychowawczej,  zmiany w statucie – tak brzmią niektóre tematy, które już niedługo mogą rzeczywiście odegrać kluczową rolę w dalszym istnieniu ZHP.

Jednak największe emocje czekają na nas w piątek 6 grudnia. W godzinach popołudniowych poznamy nazwiska Naczelnika oraz Przewodniczącego ZHP oraz ich wizje i plany na nowoczesne harcerstwo. To będzie wieczór trudnych pytań i błyskotliwych odpowiedzi.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia tego wydarzenia wraz z nami. Zjazd będzie transmitowany na żywo w Internecie przez telewizję ZHP360 na stronie new.livestream.com/zhp/zjazd. Startujemy w czwartek o 10:00!

Więcej informacji o 38. Zjeździe ZHP znajdziesz na stronie zjazd.zhp.pl.

 

Boże Narodzenie 2013

Betlejemskie Światło Pokoju 2013

Wolontariusze WOŚP

 

Spotkanie wolontariuszy Harcerskiego Sztabu WOŚP  dni 27.12.2013 o godz. 13.00 w siedzibie Komendy Hufca Hrubieszów  ul. 3 Maja 37 (Dom Nauczyciela) . Obecność wolontariuszy obowiązkowa.

 

Informacja dla drużynowych


Zgodnie z ustaleniami w zakładce KSI opublikowane zostały potrzebne dokumenty do rozpoczęcia procedury uzyskania kolejnych stopni instruktorskich ( przewodnika i podharcmistrza) zapraszam do lektury. Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 10.grudnia 2013 roku.

KHH


            Administrator - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.