Hufiec Hrubieszów

Hufiec Hrubieszów  ul. 3 Maja 37 * 22- 500 Hrubieszów * Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   * t. 512335757

ZHP * Chorągiew Lubelska *

Aktualności 2014

Rozproszenie Betlejemskiego Światła Pokoju 2014

W imieniu całej społeczności harcerskiej serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy w dniu 22 grudnia 2014 byli razem z nami.

W związku ze złą pogodą (bo przecież padało i padało…) musieliśmy zmienić miejsce spotkania i nie ukrywam, że wątpiliśmy w Waszą obecność.

Okazało się jednak, że było nas duuuuużo, duuuużo - korytarz w Domu Nauczyciela nas nie pomieścił, więc część z nas wychodziła, by inni mogli wejść.

Po dokonaniu zmian w scenariuszu razem poczuliśmy wspólnotę przy Betlejemskim Świetle Pokoju – byliśmy razem.

A potem jeszcze długo wchodził ktoś i pytał: czy macie Światło? Czy to tu są Harcerze i Światło? A za drzwiami padało i padało….

Dzięki Wam wiemy, że warto...! (zobacz zdjęcia)

 


 

Przekazanie BŚP na Ukrainę

 

„ Pokój jest w nas” to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju .

 

 

Jak co roku Harcerze Hufca Hrubieszów mieli zaszczyt wspólnie z towarzyszącymi im Przyjaciółmi z Władz Samorządowych, Kościołów, Szkół, Służb Mundurowych  przekazać przywiezione przez siebie Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę.

 

 

Spotkanie odbyło się 19 grudnia 2014 na moście granicznym w Zosinie. Tego dnia most ten nie dzielił tylko łączył. To była szczególna chwila, usłyszeliśmy wiele miłych słów skierowanych do nas, słów które były podziękowaniem za to co robimy. Usłyszeliśmy także zachętę, postawiono  przed nami zadanie, aby nadal podejmować działania uczące pokoju, miłości, samodzielności i odpowiedzialności tak by świat stawał się z każdym dniem lepszy.  (zobacz zdjęcia)

 


 

Składki ogłoszenie

 

Drużynowych proszę o  uregulowanie składek (zaległych i bieżących do końca 2014 roku) swoich jednostek do dnia 19.11.2014

 

Dyżur Skarbnika Hufca dnia 19 listopada 2014 w godz. 14.00 - 15.30 w siedzibie Hufca.

 

Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny z dh Anetą


 

II Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej wyniki

Harcerze i zuchy z Hufca Hrubieszów spotkały się na II Harcerskim Konkursie Poezji Patriotycznej, który odbył się 26 listopada 2014 r. w Zespole Szkól w Strzyżowie.

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Denys, Monika Wołos, Paulina Kuszmiruk, Elżbieta Kamińska, po wysłuchaniu 19 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych, nagrodziła i wyróżniła następujących uczestników:

W kategorii zuchów nagrodę zdobyła Oliwia Jurczuk, zaś wyróżnienie przyznano Kornelii Buczko. Obie recytatorki należą do 15 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Husynnem.

W kategorii harcerzy młodszych nagrodę otrzymała Milena Rychel z 16 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Czerniczynie, natomiast wyróżnienie zdobyła Izabela Mrozowska z 2 Harcerskiej Drużyny Służby Granicznej w Horodle.

W kategorii harcerzy starszych nagrodę zdobyła Natalia Maciejewska z 13 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Strzyżowie, zaś wyróżnienia przyznano Aleksandrze Śmiałko z 2 Harcerskiej Drużyny Służby Granicznej w Horodle i Aleksandrze Jóźwiak z 3 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Hrubieszowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez sponsorów.

Organizatorzy - 13 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ze Strzyżowa - serdecznie dziękują wszystkim recytatorom za udział w konkursie i zapraszają za rok. (zobacz zdjęcia)

Druhny i Druhowie Czuwaj!

 

www.hrubieszow.zhp.pl

Betlejemskie Światło Pokoju 2014 zaproszenie

Pierwsze ustalenia związane z wyjazdem po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego.

Termin 13- 14 grudnia 2014

Grupa ograniczona decyduje (kolejność zgłoszeń)

Koszt 150 zł

kontakt zgłoszenie-  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  


 

SZkoła Drużynowych

Komendantka Hufca Hrubieszów zaprasza Harcerki i Harcerzy rocznik 1999 i wcześniejszy do udziału w Szkole Drużynowych.

Proponujemy super zabawę i gruntowne szkolenie harcerko - instruktorskie ZHP

Zgłoszenia do 14 listopada 2014 r drogą mailową - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Regulamin

Harmonogram

 


 

XIV Sztafeta „Ogień Niepodległości” w ZHP Hufiec Hrubieszów

 

 

XIV Sztafeta „Ogień Niepodległości” w ZHP Hufiec Hrubieszów

5 listopada do Hrubieszowa dotarł Ogień Niepodległości. Po raz XIV Sztafeta „Ogień Niepodległości”, organizowana przez Hufiec ZHP Zgierz, wystartowała, aby pobrać ogień z mogiły na cmentarzu legionistów w Polskim Lasku pod Kostiuchnówką na Ukrainie i wyruszyć z nim w prawie 700 kilometrową  trasę rowerową. Po przekroczeniu granicy Polsko-Ukraińskiej harcerze zatrzymali się w Hrubieszowie, gdzie gościła ich 3 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Odbyła się uroczysta zbiórka z przekazaniem ognia, krótkim montażem słowno-muzycznym i przyrzeczeniem harcerskim, które złożyli harcerze z zastępu „Gadający potok”. W tym ważnym momencie wspierali ich harcerze z Hufca Zgierz. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem naszych gości, ich inicjatywa godna naśladowania, otwartość na drugiego człowieka, podejście do wyznaczonego celu sprawiło, że pozostaje w nas uczucie, bycia częścią ważnej sprawy. Sztafeta  6 listopada pojechała do Zamościa, ich droga zakończy się na centralnych obchodach Święta Niepodległości w Warszawie.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu spotkania kierujemy do Gminy Miejskiej Hrubieszów oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie. Bardzo cieszy nas fakt że mamy Przyjaciół z którymi możemy iść harcerskim szlakiem (zobacz zdjęcia)

 

Zachęcamy do odwiedzin strony:www.ogienniepodleglosci.zhp.net.pl

 

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ ! Drużynowa „3 WDH Hrubieszów”

 


 

Propozycja programowa "Teraz Afryka"

W Wasze ręce trafiły już pakiety dotyczące najnowszej propozycji programowej "Teraz Afryka - od źródeł skautingu do kontynentu przyszłości". Możecie znaleźć w nich wiele ciekawych informacji na temat tego kontynentu, ale również mnóstwo pomysłów i inspiracji do działania czy wykorzystania na zbiórkach.

Każdy z Was jednak słyszał o Afryce już wcześniej i z całą pewnością ma o niej swoje wyobrażenie. Dlatego teraz nie pozostaje Wam nic innego, jak wziąć udział w wyjątkowym konkursie! Zapraszamy do niego wszystkie gromady, drużyny i kręgi.

Wykorzystajcie mapę załączoną do propozycji (lub stwórzcie własną) i dowolną techniką pokażcie nam, jak Wy widzicie Afrykę – jej kulturę, historię, geografię czy mieszkańców. Możecie wycinać, przyklejać, rysować, pisać – co tylko Wam w duszach gra!

Na Wasze prace czekamy do 5 grudnia 2014 r. Rozwiązanie konkursu nastąpi po 20 grudnia, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – prosto z Afryki! 

Dodatkowo wszystkie informacje i materiały dotyczące propozycji oraz konkursu możecie znaleźć w Centralnym Banku Pomysłów, pod adresem http://cbp.zhp.pl/011q5

 

phm. Małgorzata Lenartowicz

Stały współpracownik Zespołu ds. Informacji Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP


 

Betlejemskie Światło Pokoju 2014

Zbieramy deklaracje od chętnych do wyjazdu po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego.
Terminy:
wyjazd z Hrubieszowa noc z 12 na 13 grudnia 2014
przyjazd do Hrubieszowa noc z 14 na 15 grudnia 2014
Koszt dla Harcerza to 150 zł
Osoby które chcą jechać proszę o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 15 listopada 2014

 

 


 

Obietnica Zucha w Hrubieszowie

11 listopada jest szczególną datą w historii Polski – właśnie tego dnia 96 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli. W tym roku data 11 listopada stał się wyjątkowym dniem także dla naszych hrubieszowskich zuchów – Próbnej Gromady Zuchowej przy Komendzie Hufca Hrubieszów.

O godzinie 8.30 w Parku Miejskim odbyła się zbiórka zuchów. Obecni na niej byli też rodzice, a także goście specjalni: Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Pan Tadeusz Garaj, oraz Komendant Hufca Hrubieszów, Druhna podharcmistrz Monika Wołos. Zaczęliśmy od krótkiej gawędy o Święcie Niepodległości i współczesnym patriotyzmie, którym kieruje się działalność Związku Harcerstwa Polskiego. Przypomnieliśmy sobie wszystkie punkty Prawa Zucha i… ja, drużynowa, zapytałam moje zuchy, czy chcą złożyć Obietnicę Zucha. Po chwili zaskoczenia, zuchy odpowiedziały twierdząco – chciały złożyć Obietnicę. Poprosiłam więc o rozpalenie ognia i rozłożenie flagi Polski druha Grzegorza i Janka. Zuchy ustawiły się wokół pochodni i powtórzyły za mną słowa Obietnicy Zucha. Od dziś stuprocentowymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego są:

-        Tosia Suchecka,

-        Stefcia Suchecka,

-        Milenka Szumiata,

-        Krzyś Winiarski,

-        Justynka Witkowska,

-        Ala Wołowiec.

Pan Burmistrz pogratulował nam wspaniałego święta, które stało się również świętem gromady – ponieważ zakończyliśmy naszą próbę. Druhna Komendantka odczytała nam rozkaz zamknięcia próby gromady. Już nie jesteśmy tylko na próbę – jesteśmy 6 Gromadą Zuchową przy Komendzie Hufca Hrubieszów.

Już jako pełnoprawne zuchy, w pięknych, pomarańczowych kapeluszach zuchowych i ze znaczkiem zucha przy sobie, poszliśmy na uroczysty capstrzyk przy Kościele Św. Mikołaja i złożyliśmy znicze na grobie Legionisty.

11 listopada 2014 roku będzie dla naszej gromady już zawsze wyjątkowym dniem – w tym dniu zdecydowaliśmy, jaką drogą chcemy iść dalej: drogą zuchowego i harcerskiego rozwoju. (zobacz zdjęcia)


 

VI Listopadowy Nocny Rajd - informacje

Wyjazd na rajd poniedziałek godz. 16.00 z placu busów koło Stokrotki w Hrubieszowie, wyjazd z Zamościa około 1.30 we wtorek 11.11.2014 więc w Hrubieszowie będziemy ok 2.30

Zabieramy ze sobą: ciepłe ubranie i buty do wędrówki - dostosowane do pogody także deszczowej, latarkę, koniecznie czapkę i rękawiczki, coś drobnego na przekąskę np. baton,

co weźmiesz niesiesz sam - nie dasz rady zostawiasz

około 00.30 przewidziana grochówka i gorąca herbata
konieczna zgoda pisemna rodziców w formie np. wyrażam zgodę na udział mojego dziecka .... w rajdzie nocnym w dn. 10 - 11.11.2014 i podpis rodzica, koniecznie na kartce numer kontaktowy do rodzica
bez kartki nie jedziecie

wpłaty dokonujecie u swoich drużynowych a ci którzy nie mogą tego zrobić przed wejściem do autokaru.

wyjątkowo dla mundury możecie zostawić w domu

Czuwaj


 


            Administrator - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.