Hufiec Hrubieszów

Hufiec Hrubieszów  ul. 3 Maja 37 * 22- 500 Hrubieszów * Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   * t. 512335757

ZHP * Chorągiew Lubelska *

Aktualności 2016

„Rozproszenie Betlejemskiego Światła Pokoju w Horodle”

Po przekazaniu Betlejemskiego Światła na Ukrainę i rozproszeniu w Hrubieszowie przyszła kolej na podzielenie się Światłem ze społecznością Horodła. Harcerze 2 WDH przy dźwiękach gitary i z pieśnią na ustach „Niech rozjaśnia serca” wnieśli Betlejemskie Światło do Kościoła podczas Mszy Św. w Kościele parafialnym w Horodle w niedzielę 18 grudnia. Przy rozproszeniu pomagał nam ks. Piotr Skóra. (zobacz zdjęcia)


 

Akcja „I harcerz może zostać Św. Mikołajem”

   

W dniu 19 grudnia w 2 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej w Horodle odbył się finał akcji pomocy potrzebującym pod hasłem „I harcerz może zostać Św. Mikołajem”. W tym roku harcerze zbierali żywność, słodycze, zabawki, książki i ubrania dla potrzebujących rodzin w naszej okolicy. Jest to już kolejna edycja tego projektu. Mamy nadzieję, że zebrane rzeczy przyniosą pomoc i radość potrzebującym. (zobacz zdjęcia)


 

Harcerski sztab WOŚP startuje

Druhny i Druhowie, Przyjaciele ZHP

W tym roku już po raz kolejny Hufiec Hrubieszów organizuje Sztab WOŚP.

Będziemy kwestować poprzez Fundację Jurka Owsiaka na rzecz dzieci przebywających na oddziałach

pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów.

Każdy ko zechciałby "zagrać" z nami 15 stycznia 2017r. proszony jest o kontakt z dowolnym instruktorem ZHP

Hufca Hrubieszów lub poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Pozdrawiamy i zapraszamy CZUWAJ!

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju

 

 

 

Za sprawą harcerek i harcerzy z Hufca Hrubieszów płomień z Betlejem trafił m.in. do Hrubieszowskiego Domu Kultury, Komendy Powiatowej Policji, Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Hrubieszów, Urzędu Miasta. Wraz z tegorocznym hasłem "Odważnie twórzmy pokój" pragniemy, aby Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do domów, szkół, urzędów, instytucji. Wypatrujcie "strażników ognia". Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!


 

Spotkanie specjalności - łączność w Warszawie

W dniach 18 – 20 listopada odbył się w Warszawie „Sejmik Łączności ZHP AD 2016”, w którym brali udział harcerze i instruktorzy ZHP Hufca Hrubieszów z Harcerskiego Klubu Łączności SP8ZHY.
Poruszane były sprawy ważne dla Naszego całego środowiska łącznościowego takie jak stany osobowe drużyn czy klubów, rozszerzenie oferty dla młodzieży, program działań inspirujących i pozwalających pozyskać nowych członków i miłośników łączności oraz opracowanie kierunków rozwoju. Na spotkaniu także poruszono temat współpracy pomiędzy stowarzyszeniami i organizacjami zrzeszających Krótkofalowców. Wśród zaproszonych gości byli: Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców Pan Waldemar Sznajder (3Z6AEF), Skarbnik Polskiego Związku Krótkofalowców Pan Marek Suwalski (SP5LS), Prezes Fundacji OPOR Pan Witold Zakrzewski (SP5UHW). Sejmik obradował pod przewodnictwem instruktora WWS GK ZHP odp. za łączność dh phm. Piotra Stanisławskiego HR (SQ5JRC) kierownika HKŁ SP5ZHJ. Spotkanie upłynęło w przyjacielskiej i harcerskiej atmosferze. (zobacz zdjęcia)

CZUWAJ!

phm. Leszek Wołos (SQ8CRH)
Kierownik HKŁ SP8ZHY


 

 

Rozproszenie Betlejemskiego Światła Pokoju w Hrubieszowie

 

Zuchy i harcerze Hufca Hrubieszów kolędowali na rynku w Hrubieszowie. W świątecznej scenerii pięknej Bożonarodzeniowej choinki, zuchy i harcerze Hufca Hrubieszów rozproszyli Betlejemskie Światełko Pokoju wśród mieszkańców Hrubieszowa. Wspólne kolędowanie na rynku w Hrubieszowie zgromadziło zuchów, harcerzy, instruktorów Hufca Hrubieszów a także przedstawicieli władz naszego miasta. Przy dźwiękach „Ognia z Betlejem” podzieliliśmy się opłatkiem. Zawiązanie wspólnego kręgu i harcerska iskierka pokoju i przyjaźni zakończyła tegoroczne rozproszenie Betlejemskiego Światełka Pokoju. (zobacz zdjęcia)Ku chwale Ojczyzny.


13 listopada nasi harcerze i instruktorzy pełnili służbę podczas uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Podczas transmitowanej na żywo przez Telewizję Polonia Mszy harcerze wnieśli Ogień Niepodległości przekazany naszemu Hufcowi przez uczestników XVI Sztafety Rowerowej " Ogień Niepodległości "organizowanej przez Hufiec Zgierz. (zobacz zdjęcia)


 

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Ukrainę

 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na Ukrainę. Tradycyjnie spotkanie ze społecznością ukraińską odbyło się na Przejściu Granicznym w Zosinie. W przekazaniu uczestniczyli przedstawiciele władz kościelnych,samorządowych, policji, służby celnej, uczniowie, harcerze i skauci zarówno z Polski jak i z Ukrainy. W pięknych słowach podkreślono znaczenie pokoju we współczesnym świecie i potrzebę jego budowania w obliczu wojen i niepokojów. Podniosły nastrój uroczystości podkreślały kolędy i pastorałki w wykonaniu harcerzy i młodzieży ukraińskiej. (zobacz zdjęcia)


 

11 listopad 2016

 

Betlejemski Zlot w Zakopanem 09.-11.12.2016

 

W dniach 09.12. - 11.12.2016 grupa z naszego hufca uczestniczyła w Ogólnopolskim Zlocie Betlejemskiego Światła Pokoju w Zakopanem. Instruktorzy, wędrownicy i harcerze starsi wspólnie spędzali czas w harcerskim schronisku Głodówka.
To był czas poświęcony rozmowom na temat zasad prowadzenia gromad i drużyn, to był czas przygotowywania do funkcji drużynowego, drużynowej.
Podsumowaniem było otrzymanie z rąk Naczelniczki ZHP hm Małgorzaty Sinicy Betlejemskiego Światła Pokoju .
Teraz to Światło harcerze naszego hufca przekazują razem z tegorocznym przesłaniem - " Odważnie tworzymy Pokój"


 

Kwesta harcerska - 1 listopada 2016


W dniu 1 listopada 2016 roku Społeczny Komitet Odbudowy Mogił Pomordowanych Kolejarzy będzie prowadził kwestę oraz sprzedaż kartek - cegiełek na cmentarzu parafialnym, przy mogile.
Pieniądze z kwesty i sprzedaży cegiełek przeznaczone będą na ostateczne rozliczenie się z wykonawcą i opłatę zaległych rachunków. Mogiły zostały szybko odbudowane, co pozostawiło piękny ślad, dowód wdzięczności Braci Kolejarskiej i mieszkańców Ziemi Hrubieszowskiej w hołdzie pomordowanym.

Kwestę prowadzić będą członkowie Komitetu oraz harcerze z Hufca ZHP Hrubieszów.

Z góry bardzo dziękujemy za hojność i zrozumienie.


 


            Administrator - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.